بهترین کشتی کج کاران تاریخ

در این لیست ما بهترین کشتی کج کاران جهان را برای شما آوردیم. کشتی کج یک نمایش اکشن پرطرفدار است که معمولا کودکان و جوانان طرفدار آن هستند.

ده کشتی کج کار برتر جهان از آخر به اول:

10. تریپل اچ

پُل مایکل لِوِک (به انگلیسی: Paul Michael Lévesque) کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی متولد ۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹ است که در کمپانی WWE کشتی می‌گیرد و قهرمان سابق کمربند دبلیودبلیوئی سنگین‌وزن جهان است. تریپل ایچ یکی از تأثیرگذارترین قهرمانان این رشته به‌شمار می‌رود. او شوهر استفانی مکماهون دختر وینس مکماهون صاحب کمپانی WWE است و البته در سال ۲۰۱۱ از طرف وینس مکماهون مدیر عامل WWE شد. وی تا به امروز موفق به کسب چهارده عنوان قهرمانی سنگین‌وزن جهان و برندهٔ ۲ بار رویال رامبل مچ در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۱۶ شده‌است و پس ازجان سینا و ریک فلر پرافتخارترین مرد این رشته ورزشی است. وی البته با ۶۱۶ روز در اختیار داشتن کمربند سنگین‌وزن جهان، رکورد بیش‌ترین مدت زمان نگاه داری این کمربند را در اختیار دارد. اکنون تریپل ایچ دارای ۱۹۳ سانتی‌متر قد و ۱۱۶ کیلوگرم وزن است. او الان سه فرزند از همسر خود یعنی استفانی مکمن دارد؛ که این سه فرزند نوه‌های ونیس مکمن هستند.

9. د راک

دواین داگلاس جانسون (به انگلیسی: Dwayne Douglas Johnson) (زاده ۲ مه ۱۹۷۲ در هایورد کالیفرنیا) با لقب ورزشی صخره (به انگلیسی: The Rock) هنرپیشه، تهیه‌کننده فیلم و کشتی‌گیر حرفه‌ای نیمه بازنشسته آمریکایی‌ است. جانسون به عنوان یکی از بهترین کشتی کچ کاران تاریخ شناخته می‌شود که از سال ۱۹۹۹ در مسابقات مختلف این رشته به قهرمانی رسیده‌است. او همچنین از سال ۲۰۰۵ به صورت حرفه‌ای و به عنوان بازیگر وارد صنعت سینما شد و به محبوبیت و موفقیت بسیاری دست یافت. جانسون از سوی مجله تایم ۱۰۰ به عنوان یکی از ۱۰۰ شخصیت تأثیرگذار جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

8. شاون مایکلز

مایکل شاون هیکنباتم (متولد ۲۲ ژوئیه ۱۹۶۵) که بیشتر با نام در رینگ یعنی شاون مایکلز شناخته می‌شود. شاون کشتی گیر بازنشسته WWE و بازیگر خواننده با ملیت آمریکایی است. از او به عنوان یکی از بزرگترین کشتی گیران WWE یاد شده.

شاون دائم در اختیار WWE بود. زمان مشهوریت او زمانی بود که به WWF آمد. شاون سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۸ میلادی در حرفه خود بود تا اینکه از این حرفه جدا شد. او در سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ کشتی نمی‌گرفت و نقش مدیر را داشت. در سال ۲۰۰۲ به حرفهٔ خود برگشت و تا سال ۲۰۱۰ به حرفه خود ادامه داد. شاون تا سال ۲۰۱۶ نقش مربی کشتی گیران را داشت ولی در سال ۲۰۱۸ بعد ۸ سال به رینگ بازگشت و مسابقه ای داد.

شاون در WWE و WWF از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۰ رویدادهای مهمی را انجام داده است. شاون توانسته در ۵ بار رویداد Wrestlemania کمربند به دست آورد. او رهبر و بنیان‌گذار D-Generation X است. شاون حرفه خود را از AWA شروع کرد. او در سال ۱۹۸۵ گروه Rockers را با مارتی جنتی تشکیل داد. بعد از گرفتن کمربند تگ تیم AWA شاون به مارتی جنتی در سال ۱۹۹۲ خیانت کرد. شاون بعد این خیانت به WWF رفت و درخواست چلنج برای به دست آوردن کمربند کرد و توانست اولین کمربند بین قاره ای خود را به دست آورد. در این زمان شاون به یکی از سوپراستارها تبدیل شده بود.

شاون در طول حرفه خود توانست چهار بار کمربند سنگین وزن جهان را به دست آورد و همچنین او دو بار پیاپی برنده رویال رامبل در سال‌های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶شد. اولین رویداد مهم او WWE Grand Slam و آخرین رویداد مهم او WWE Crown Jewel در سال ۲۰۱۸ در عربستان سعودی بود. شاون در سال 2011 Hall of Famer شد. شاون کسی است که رکورددار بیشترین جایزه برای بهترین مسابقه هاست.

7. رندی اورتون

رندال کیت اورتون (به انگلیسی: Randal Keith Orton) (زاده اول آوریل ۱۹۸۰) در ناکسویل در ایالت تنسی و فهرست شده از ایالت سن لوئیز میزوری در ایالات متحده آمریکا است. یک کشتی‌گیر حرفه‌ای است که هم‌اکنون در کمپانی دبلیو دبلیو ای wwe مشغول به کار است.

کمپانی دبلیو دبلیو ای هم‌اکنون دارای چند برند مختلف است که رندی اورتن در برند اسمک داون مشغول به کار می‌باشد. رندی اورتن نسل سوم کشتی‌گیرهای حرفه‌ای است و از یک خانواده ورزشی و با سابقه در زمینهٔ کشتی است.

پدر بزرگ رندی به نام باب اورتن سینیور، پدر رندی به نام کابوی باب اروتن و همچنین عموی رندی به نام بری اورتن در عرصه کشتی فعال بودند و در کمپانی دبلیو دبلیو ای سال‌ها کار کردند و از اسطوره‌های این رشته محسوب می‌شوند. خانواده اورتن دومین خانواده در کمپانی دبلیو دبلیو ای بعد از خانواده مکمن از لحاظ اعتبار و اهمیّت هستند.

قبل از ورود او به فدراسیون جهانی کشتی کج به مدت یک ماه در انجمن کشتی مید-میزوری-مرکز مشاوره کشتی ایلینوی جنوبی در سن لوئیز، توسط سم ماچنیک و پدرش آموزش دید و تمرین کرد. با پیشرفتی که داشت به کمپانی کشتی‌گیری دره اوهایو فرستاده شد و توانست دو بار کمربند قهرمانی هاردکور او وی دبلیو را بدست بیاورد. بعد از پیوستن به دبلیو دبلیو اف، به عضویت گروه اوولوشن درآمد؛ و خیلی سریع توانست کمربند قهرمانی بین قاره‌ای دبلیو دبلیو ای (اولین قهرمانیش در این کمپانی) را بدست آورد. همچنین با درگیر شدن و انجام حملات فیزیکی به هال اف فیم‌ها لقب قاتل افسانه‌ها را بدست آورد. در ۲۴ سالگی جوان‌ترین قهرمان جهان، تاریخ شد.

6. استیو آستن

اِستیون جیمز اندرسون (به انگلیسی: Steven James Anderson; زادهٔ ۱۸ دسامبر ۱۹۶۴)، یکی از کشتی‌گیران آمریکایی و یکی از (اسطوره‌های تاریخ کشتی حرفه‌ای) است که با نام اِستون کُلد اِستیو آستین (به انگلیسی: Stone Cold Steve Austin) مشهور هست که رکوردار مسابقات رویال رامبل با سه‌بار برد در این مسابقات در سال ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۱ و همین‌طور دارای ۶ دوره قهرمانی جهان می‌باشد.

5. هالک هوگان

تری جین بولا (به انگلیسی: Terry Gene Bollea) کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی است که با عنوان هالک هوگان (به انگلیسی: Hulk Hogan) مشهور است. هوگان به‌جز کُشتی گرفتن در زمینه‌های بازیگری، مجریگری، و خوانندگی مهارت دارد. او را همواره به‌عنوان برزگ‌ترین کشتی‌گیر حرفه‌ای در تمامی دوران نام می‌برند.

4. جان سینا

جان فلیکس اَنتونی سینا جونیور. (به انگلیسی: John Felix Anthony Cena Jr) (با تلفظ: ‎/ˈsiːnə/‎ متولد ۲۳ آوریل ۱۹۷۷) یک کشتی گیر حرفه ای، بازیگر و رپر آمریکایی است که با کمپانی دبلیودبلیوای قرارداد دارد، سینا اکنون بیشتر به بازیگری مشغول است و به صورت نیمه وقت کشتی میگیرد و در برند راو و هم برند اسمکدان به فعالیت می‌پردازد. جان سینا ۵ بار در پی پر ویو بزرگ دبلیودبلیوای که رسلمینیا است به عنوان چهره اصلی و پرچم دار کمپانی وارد شد.

سینا در وست نیوبری ماساچوست متولد شد و در همانجا بزرگ شد. او در سال ۱۹۹۸ به کالیفرنیا رفت، جایی که او حرفه بدنسازی را به عنوان یک شغل دنبال کرد تا قبل از اینکه در سال ۱۹۹۹ سمت کشتی حرفه‌ای برود زمانی که او شروع به کار در کمپانی محلی آلتیمت پرو رسلینگ با اسم کوتاه شده یو پی دبلیو کرد. سینا خیلی سریع مورد توجه کمپانی ورلد رسلینگ اینترتیمنت با اسم کوتاه شده ( دبلیودبلیواف، دبلیودبلیوای جدید ) قرار گرفت و با این کمپانی قرارداد امضاء کرد و در ابتدا به بخش اوهایو ولی رسلینگ با اسم کوتاه شده ( او وی دبلیو ) انتقال یافت.

در دبلیودبلیوای سینا در این صنعت مشهور شد بعد از اینکه او شخصیت رپری را به دست آورد که بسیار بد دهن و حاضر جواب بود، او اولین کمربندی که در دبلیودبلیوای گرفت کمربند یونایتد استیس بود که در سال ۲۰۰۴ آن را بدست آورد. سال بعد سینا برای اولین بار قهرمان کمربند دبلیودبلیوای شد، پس از آن گیمیک و شخصیت جان سینا مثل “سوپر من” و یک شخصیت قهرمانانه می‌شود، و بدین ترتیب جان سینا به چهره اول کمپانی تبدیل می‌شود و ستاره اصلی برای دهه‌های بعد.

3. گلدبرگ

ویلیام اسکات «بیل» گلدبرگ (به انگلیسی: William Scott “Bill” Goldberg) (زادهٔ ۲۷ دسامبر در یک خانواده یهودی۱۹۶۶) کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیکن فوتبال و بازیگر آمریکایی است که بیشتر به دلیل حضور در دبلیو دبلیو ای و دبلیو سی دبلیو شناخته می‌شود. وی فعالیت خود را از سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز کرد

یقیناً علاقه‌مندان به رستلینگ خشن‌ترین و وحشی‌ترین استار دنیای رستلینگ را می‌شناسند. اسطوره ایی که با حملات و ضربات سهمگین خود مسابقاتش را به جذابترین و پرطرفدارترین مسابقات تبدیل می‌کرد. این استار محبوب کسی نیست جز بیل گلدبرگ. او به دلیل بزرگترین رکورد شکست‌ناپذیری ممتد در کشتی حرفه‌ای و ۱۷۳ برد متوالی و ۰ باخت معروف است. گلدبرگ در اون دوران تونست رکوردی عجیب بزنه بیل در هیچ مسابقه یک به یکی شکست نخورده بودتمام شکستهای بیل مربوط به دخالت افراد دیگه یا مسابقات هیندیکپ بودکسی که با دخالتش باعث از بین رفتن رکورد بیل شد کسی نبود جز کوین نش !بیل حتی در WWE هم این رویه رو حفظ کرد و در هیچ مسابقه تک به تکی شکست نخورد. بی شک یکی از رسلرهایی که تا سال‌ها در خاطر مردم خواهد ماند همین بیل گلدبرگ است کسی که در WCW تونست واسه خودش اسمی دست و پا کنه و با مسابقاتی که برگزار کرد کاری کرد که هنوزم هنوزه ملت دنبال اخبار ریترنش باشن !نکته قابل ذکر گلدبرگ قبل از اینکه کشتی‌گیر حرفه‌ای شود، بازیکن فوتبال آمریکایی بود. بعد از بازنشستگی از کشتی حرفه‌ای، فعالیت خود را در هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)آغاز کرد. بیل گلدبرگ تازگیا در سوپرشو داون ۲۰۱۹ مقابل اندرتیکر قرار گرفت و به اندرتیکر باخت.

2. ریک فلر

ریچارد مورگان فلیر (به انگلیسی: Richard Morgan Fliehr) (زادهٔ ۲۵ فوریه ۱۹۴۹) کشتی‌گیر کشتی حرفه‌ای اهل آمریکا است. فلیر تابه‌حال ۱۶ مقام قهرمانی در لیگ‌های دبلیودبلیوای، NWA و دبلیو سی دبلیو داشته‌است و بیش از 40 سال سابقه فعالیت در کشتی حرفه‌ای دارد . او یکی از کشتی‌گیران معروف رشتهٔ کشتی حرفه‌ای در دنیا است. وی همچنین در سال 2009 در شوء کمپانی رینگ افتخار(Ring Of Honor)و در سال‌های 2010 تا 2012 در کمپانی تی ان ای (TNA)فعالیت داشته‌است. در سال 2008 به عنوان WWE Hall of Fame از وی تقدیر به عمل آمد و همچنین درهمین سال به تالار مشاهیر NWA پیوست. وی طی سال‌های 2003 تا 2005 پدیدآورده و عضو گروه Evolution بود که اعضای دیگر آن باتیستا و رندی اورتون و تریپل اچ بودند و این گروه پرشور در آرماگدون 2003 به تمامی کمربندهای آن زمان حاضر در برند Raw نائل شدند و در رویال رامبل 2004 همچنان از عناوینشان دفاع کردند و فاتح کمربندهای تگ تیم جهان (در دستان باتیستا و ریک فلیر)کمربند قهرمانی سنگین وزن جهان (در دست تریپل اچ) و قهرمانی کمربند بین قاره‌ای (در دست رندی اورتون) بودند. آخرین مسابقه فلیر در WWE با شاون مایکلز در WrestleMania XXIV بازمیگردد که پایان دراماتیکی برای فلیر رقم زد و بهترین بازی سال 2008 شناخته شد.

1. آندرتیکر

مارک ویلیام کالاوی (به انگلیسی: Mark William Calaway) (متولد ۲۴ مارس ۱۹۶۵میلادی)، که بیش‌تر در رینگ با نام آندرتیکر (به انگلیسی: The Undertaker) شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌گیران حرفه‌ای آمریکایی می‌باشد که در کمپانی WWE حضور دارد. وی را به عنوان بهترین کشتی‌گیر تاریخ کشتی حرفه‌ایِ آمریکایی می‌شناسند و معروف‌ترین لقبِ او نابغه (به انگلیسی: the Phenom) است. او به مدت سی و هشت سال (از 1980 تا امروز) با کمپانی WWE که بزرگ‌ترین برگزارکنندهٔ مسابقاتِ کشتیِ حرفه‌ای است، همکاری کرده‌است. آندرتیکر کشتی حرفه‌ای را از کمپانیِ World Class Championship Wrestling که احتصارا WCCW نامیده می‌شد، در سال ۱۹۸۴ آغاز نمود. سپس او به World Championship Wrestling (اختصاراً WCW) در سال ۱۹۸۹ رفت. پس از حضور در مسابقاتِ محلی و کمپانی‌های کشتی حرفه‌ایِ مختلف، در سال ۱۹۸۰ به WWE پیوست و تا امروز با این کمپانی همکاری کرده‌است. آندرتیکر دو لقب کاملاً متضاد یک دیگر دارد: مرد مرده و نمرده که سرچشمهٔ آن‌ها از شخصیت‌های مختلف وی در طول سال‌ها است. او با مأمور کفن و دفن در سال ۱۹۹۰ شروع کرد و در پایان دهه‌ی۹۰، با عنوان رهبر تاریکی بازی کرد. قبل از بازگشتش به مرد مرده در مارس سال ۲۰۰۴، با عنوان آمریکاییِ عوضی (یک موتور سوار) که از ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ از آن استفاده کرد نیز بازی کرد. مسابقه‌هایی که او تخصص آن‌ها را دارد، مسابقه تابوت، زنده دفن شده، جهنم درون یک قفس و آخرین سواری هستند. کین به عنوان برادر وی خوانده می‌شود و این دو یکی از بهترین تیم‌های تاریخ کشتی حرفه‌ای (تیم برادران ویرانی) را تشکیل دادند. آندرتیکر با ۲۱ سال حضور و پیروزی متوالی در مسابقات رستلمنیا، توانست رکورد شکست ناپذیری ۲۱–۰ (۲۱بازی، ۲۱برد و صفر باخت) را تا سال ۲۰۱۴ میلادی حفظ کرد تا این که در رسلمنیا ۳۰ با شکست در یک مسابقه تک به تک به براک لزنر نوارِ پیروزی‌های بدونِ شکستش به پایان رسید. این سیر پیروزی‌های بدون شکست او، به عنوان «بزرگ‌ترین نوار پیروزی در ورزش کشتی حرفه‌ایِ WWE» شناخته شده‌اند پس از اولین شکست در حالی که همه تصور می‌کردند که او دیگر حضوری در مسابقات نخواهد یافت، اما هم‌چنان به حضورش ادامه داد و پس از آن تاریخ ۴ سالِ دیگر در مسابقاتِ سالیانهٔ رستلمنیا حضور یافت و سه بار پیروز شد و یک بارِ دیگر شکست خورد و وضعیتش را به ۲۴–۲ (۲۴ پیروزی و ۲ باخت) رساند. به موجبِ این حضورِ بی‌وقفه و مقاومتی که در مسابقات از خودش حتی درپنجاه و چهار سالگی اش به بالا نشان داده‌است، او را به عنوانِ اسطورهٔ بزرگ و تکرارنشدنیِ ورزش کشتی حرفه‌ایِ آمریکایی می‌شناسند.

هم چنین بخوانید

حبیب نورماگومدوف مبارز مسلمان روسی

بهترین فوتبالیست های تاریخ

منابع توضیحات: ویکی پدیا

80 نظر

 • Tabahkarford

  همه اینا تو زمان خودشون استوره بودن اما ست رالینز دین امبروز رومن رینز ی چیز دیگه ان

 • Ali

  انصافاً تریپل اچ جز 3،4 نفر اول هست اونوقت گذاشتینش دهم

 • روغن بنز غلام سلطان سینا

  فقط جان سینا رو عشقه روغن بنز خر کیه اها روغن بنز عنبرنسارا خر هستش روانی های کشتی کج این دو نفر روغن بنز و گوز مکمن

 • مسیح

  باتیسا ری میستریو رومن رینز براک لزنر این ها کجان

 • مهران

  اول گلدبرگ بهد هالک هوگان بد ادج و بعد جان سینا بعد استون کلد و باتیستا و آخر ری مستریو با بقیشو حال نمیکنم راستی ست رولینزم خوبه ولی رومن اولینه

 • سلطان باتیستا

  متاسفم واقعا شما اسمی از سلطان باتیستا نمیاری
  کسی که تنها رقیب آندر تیکر بود

 • دلسا

  پس اسم رومن رینز کو؟

 • قاتل

  فقط اندر تیکر رو ک اولین نفره درسته باتیستا و رومن رینز و براک و…. چی ؟

 • محسن

  والا ری میستریوسلطان ولی بهش نمیدونم چرا کم محلی میشه

 • هادی سهرابی

  زیباترین فینیشر دنیا مربوط به رندی اورتن که مخفف اسم خودش روش ه خوش فیس ترین کشتی گیران جان سیناست که همه دنیا به اون اذعان دارند
  بعد لزناررومن رینز و جف هاردی واستینگ… ال ماشالله..

 • محمد امین شهباززاده فرد

  فقط رومان رینز
  من واقعا کشتی گیری به خوبی رومن ندیدم
  هیچکس حریف رومن نیست تا حالا همه رو برده
  هیچوقت خسته نمیشه
  اگه رومن رینز نبود کشتی کج بی معنی بود
  کشتی کج بدون رومنرینز اصلا هیچ حال نمیده
  کشتی کج یعنی رومن رینز
  من کشتی کج رو فقط و فقط بخاطر رومن رینز میبینم

  • یاس

   فقط آندرتیکر

 • مُرشد

  کشتی آزاد و کشتی فرنگی سخت ترین و حرفه ایی ترین ورزش جهان است و قوی ترین کشتی گیر های جهان جردن باروز،کایل داک،الکساندر کارلین و اسنایدر هستند

 • هيچ چي

  آقا جان شما اينجا رومن رينز رومن رينز ميکنيد ها يکم به مسابقات فکر کنيد

  مگه براون استرومن با رومن رينز براون استرومن رومن رو لت و پا نکرد

  و دوما هم ليست اصليش اينه 1 براون استرومن
  2 آندر تيکر
  3 براک لزنر
  اميدوارم خوب و سلامت باشيد

 • ناشناس

  بهترین کشتیگیر ست رالینز هستش.

 • محمد

  اینایی که من میگم بهترین کشتی کج دنیا اند و قوی ترین کشتی کج اند

  ۱رومن۲براک لنز ز۳باتیسا۴جانسینا۵ راک۶رندی اورتون ۷گلد برگ ۸ آندرتیکر
  ۹تری پلیج۱۰بیکشو ۱۱رامبل استر من۱۲ریک فلر۱۳آندرتیکر

 • محسن حسینی

  حالم بد شد از ای ترکیب

 • سینا علی پور

  از نزرمن اینابهترن کشتی کج هستن

  ۱رومن رینز
  ۲اندر تیکر
  ۳جان سینا
  ۴گلد برگ
  ۵رندی اور تن
  ۶براک لزنر
  ۷ باتیستا
  ۸تروپلیچ
  ۹استیو استین
  ۱۰راک

 • ناشناس

  خدا وکیلی هیچ از کشتی کج نمیدو نی باتیستا چرا ننوشتی

 • سبحان

  چرا رومن رینز و ری مستریو رو نذاشت ید دوست عزیز من لیستت
  رو قبول ندارم رومن رینز قوی ترین قوی ها رو نذاشت ید هیچ کس
  حریف رومن رینز نیست

 • ناشناس

  هرکی میگه رومن رینز بهترین گشتی کج کار است لایک کنه بهترین
  رومن رینز ترتیب درست آینه
  رومن رینز
  ریمستریو
  جان سینا
  باتیستا
  یادتون باشه رومن رینز قوی ترین هست هر کی مقابل رومن رینز
  وایسته خودم جرش میدم پارش میکنم رومن رینز بهترین هست

 • King

  به نظرم بهترین کشتی کج جانسینا و رومن و راک هسن

 • ناشناس

  واقعا نامردی است که سلطان باتیستا نذاشتین باتیستا کمتر جان سینا نیست خو

 • ناشناس

  اندر تیکر 1. باتیستا2. جانسینا3.

 • علی رضا پورایزدی

  رندی اورتون از همه بهتره بعدشم اندرتیکر

 • میژززژس

  سلطان فقط رومن رینز

 • محمد مهدی لطفی

  اول رومن رینز بهد همه کسی داره بزنتش

 • مهران

  به نظر من راک و آندرتیکر و براک لزنر و ری مستریو و ریک فلر بهترین هستن

 • الق

  عالی بود من عاشق همشونم بجز شمره 6 من ازش بدم میا دچون پارسال یه نفرو زد بی خودی

 • ناشناس

  رومن. جان سینا . راک . تیکر . عالین

 • ناشناس

  باتیستا بهترین کشتی کج کار دنیاست
  این ترتیب درسته
  ۱-باتیستا
  ۲-آندرتیکر
  ۳-…
  ….وبه ترتیب

 • اریو میرشکار

  اگر رومن و ریمستریو رو میگذاشتید هتر ود من میگم این بهتر است راک رومن ریمستریو سینا اندر براک شاون مایکلز باتیستا رندی و کین

 • آرمی

  برادر تیگر چی؟ اسمشو نمیدونم به خاطر همین دوست داشتم توش باشه که باهاش آشنا بشم.

 • ابوالفضل

  چرا براک لینز رو نذاشتیین

 • سینا

  به نظر من آندرتیکر و جان سینا بهترین هستن
  ولی در هر حال اگه برید خداحافظی رومن رینز رو به خاطر سرطان ببینید با آمریکایی میگه کشتی کج الکیه از قبل برنده را مشخص میکنند و قاب بندی میکنن
  در ضمن رومن رینز سال ۲۰۱۸ به خاطر بیماری سرطان خداحافظی کرد تا بره سرطان رو شکست بده و برگرده
  و حالا سرطان رو شکست داده و برگشته
  ولی بهترین آندرتیکر و جان سینا هستند

  • tolou

   بله طبیعتا نمایش از پیش تعیین شده است شبیه فیلم اکشن.

 • Shahram seyfluo

  پس باتیستا کو😠💪

  • Rohan

   باتیستا خر کی‌
   ری مسترو چرا نیست

   • ناشناس

    ری میستریو وباتیستاسلطانن ولی نمیدونم این چرا نزاشته

 • ناشناس

  به نظر من بوراک لزنر از همشون قوی تره

 • KANETAKER

  سلطان فقط ااااااااااااااااااااااااانننننننننددددرررررررتتتیییککککررررر

 • مهدی بخشی

  رندی که یک حرکت بزن راک پاتیستا از بین میرن

 • ماهان پاشایی

  پس باتیستا و رومن کجام رومن که بهترینه

 • Hollywood boy

  از نظر من هم راک بهتر از این حرف هاست که نهم بنویسنش .
  ولی در کل مطلبتون عالی بود ممنون.😊🌹

 • محمد

  راک رو نوشتی نهم!🤔🤨
  به نظرم این کم لطفی به راکه راک باید خیلی جلوتر بود.
  مطلب خوبی بود ممنون.🌹
  فقط اگه راک رو جلوتر مینوشتی و از ست رالینز هم اسم میبردی بهتر میشد.
  ولی کلا عالی بود ممنون .🙏🌹🌺

 • مهرداد عباسیان

  از نظر من درستش اینه
  1. آندرتیکر
  2. گلدبرگ
  3. استیو آستین
  4. راک
  5. هالک هوگان
  6. جان سینا
  7. رندی اورتون
  8. تریپل اچ
  9. باتیستا
  10. شاون مایکلز

 • ناشناس

  فقط رومن ریز بقیه هیچی جلوی رومن ریز نیستند

  • محمد

   داداش هرکی اینو میگه واقعا کشتی کج حالیش نیست😒
   الکی رومنو گنده نکن .
   اگه تونسته آندرتیکرو شکست بده بخاطره اینه که آندر دیگه پیر شده.
   گلدبرگ‌، راک، هالک هوگان اینا همشون رومنو میخورند.😎

 • امیر

  کی میدونه اسم اون کشتی کج کاری که دست تو جیبش میکنه و حمله میکنه کیه

 • ناشناس

  کاشکی باتیستاروهم میاوردی ب نظرم اون هم بسیار خوبه

 • ادی

  من گفتم حالا اولی یا یکی از
  گروه د شیلد ه یا برون سترومن
  به نظر من اینا خیلی قوی ترن

 • رضا

  پس رومن رینز کو؟؟؟

 • آرتین نظری

  بنظر من که جان سینا بهترین کشتی گیر دنیاست و من هم طرفدار
  شم

 • ناشناس

  اندرتیکر اسطوره تکرارنشدنیه کشتی کج…ب
  هترین و مهیج ترین بازیا مال خودشه با مهیج ترین تم ورود

 • ستایش

  باتیستا یکی از بهترینای کشتی کج
  پس چرا تو لیست نیست !!!

 • بی نام

  رومن رینز بهترین فرد تو کشتی کجه

 • ناشناس

  چرا ادج و کین و ری و رومن و ست و دین امروز نبودند

 • علیرضا‌لشکر‌بلوکی

  فقط‌ادر‌تیکر‌بقیه‌‌کشتی‌کج‌کاران‌هیچ‌عددی‌در‌مقابل‌اندرتیکر‌نیستند‌.وبنضرم‌۱‌اندر‌تیکر۲باتیسا۳راک۴گلد‌برگ‌۵جان‌سینا‌۶رندیولی‌بین‌اینها‌اندر‌تیکر‌سلطان💪💪💪بقیه‌هیچ‌چیزی‌نیستن

 • ناشناس

  اگه بری وایت هم اضافه کنید بهتر میشه

 • آریا جانبازی

  مکنتایر بهتر از همه ی اینا هست

 • محمد آقای

  از نظر من اباتیستا.۲.اندرتیکر.۳.راک.۴.براک.۵.رومن رینر.۶.برانس رومن.۷.تیرپل اچ.۸. جان سینا.۹.رندی اورتن.۱۰.بیکشو.

 • حسین

  چرا رومن رینز رو نگذاشتید🤔

  گروه شیلد رو هم باید می گذاشتین😐

 • KANETAKER

  من فکر میکنم باتیستا و ری مستریو تو این وسط اگه باشن خیلی خوب میشه

 • علی رضا

  بهترین کشتی گیر جهان سلطان باتیستا اینا مزخرفه اگه بازی هاشا ببینی می فهمی

  • مهدی بیگدلی

   احسنت داداش هیچکس نمیتونه جای سلطان باتیستا رو بگیره اون نفر اوله

 • KANETAKER

  حاجی رومن رینز به این خوبی چرا نیست

  • tolou

   هنوز افتخاراتش به اندازه بقیه نیست.

 • مهرداد عباسیان

  دوست عزیز بخشید ولی باید بگم لیستتو قبول ندارم!😕
  چرا راک نهمه؟
  راک تمام کمربند های دبلیو دبلیو ئی و مربوط به کشتی حرفه ای رو داره، محبوبیتش هم از همه توی این لیست بیشتره.
  تازه راک استیو آستین و هالک هوگن رو هم شکست داده

 • مهرداد عباسیان

  دوست عزیز ببخشید !
  ولی من لیستتو قبول ندارم.
  راک چرا نهمه؟
  راک از شاون مایکلز، جان سینا. رندی اورتون هم بهتره
  چرا نوشتی نهم؟؟!😕
  تازه راک استیو آستین و هالک هوگن رو هم شکست داده

 • علی

  ریمستریو باتیستا که بهترینا هستن اسمی ازشون برده نشده چرا؟؟

  • tolou

   افتخاراتشون به اندازه این ده نفر نیست.

 • حامد بلوچ

  رومن رینز و براک لزنر از بهترین ها هستن ام اسمشون نزدند

  • ماهان

   الان رومن رینز از نظر افتخارات نونزدهمه و براک لزنر چهاردهمه

   • یح

    فقط آندر تیکر چون فقط 2بار باخت داده تازه اون موقع که رومن ریز آندر تیکرو شکست داد چون آندر تیکر آخرین مسابقه اش بود و پیر شده بود
    همیشه آندر تیکر

  • مصی

   فقط سی ام پانک

 • ناشناس

  آندرتیکر متولد سال 1965 میلادیه و اونوقت ازسال 1970 با wwe قرارداد داره؟ یعنی از پنج سالگی ؟! بابا، قبل از انتشار یک مطلب ، لا اقل یکبار خودتون بخونیدش.

  • tolou

   منبع ویکی پدیا بود که احتمالا اشتباها به جای 1980 , 1970 نوشته بودند تصحیح شد.

  • Undertaker

   داداش تو درست مطلبو بخون بعد بیا 1980

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *