بهترین بوکسور تاریخ جهان

در این مقاله ده تا از بهترین بوکسورهای تاریخ جهان را به شما معرفی میکنیم. معیار این رتبه بندی , میانگین رتبه بندی های سایت های معروف خارجی میباشد. معمولا

در انتخاب بهترین بوکسور سه چیز اهمیت زیادی دارد: 1. رکورد بوکسور 2. عناوین و کمربند های بوکسور 3. کیفیت افرادی که شکست داده است.

10 بوکسور برتر تاریخ از آخر به اول:

10. لنوکس لوئیس

لنوکس کلادیوس لوئیس (انگلیسی: Lennox Claudius Lewis‎) (زاده ۲ سپتامبر ۱۹۶۵) بوکسور بازنشستهٔ بریتانیایی-کانادایی که دارای اصلیتی جاماییکایی است. او سه قهرمانی سنگین‌وزن بوکس جهان را در کارنامه دارد و از برترین مبارزان سنگین‌وزن تاریخ بوکس به‌شمار می‌رود. همچنین او جزو معدود مبارزانی می‌باشد که در دوران مبارزاتی خودش تمامی حریفان نامی خود را برده‌است:ویتالی کلیچکو، ایواندر هالیفیلد، مایک تایسون، تامی موریسن، تونی تاکر، ریدیک باو (آماتور)، روزور راداک، دیوید توآ، شانون بریگز، ری مرسر، فرانک برونو … او جزو معدود سنگین وزنهایی می باشد که با قهرمانی در المپیک(با آمار صد در صد ناک اوت) و با گردن آویز طلا پا به میدان مسابقات حرفه ای گذاشته است. لنوکس از لحاظ فنی جزو برترین بوکسورهای تمام ادوار می باشد و نیز او دارای سبک خاص خود که به سبک تهاجمی معروف بود مشهور است.

رکورد: 41 برد 2 باخت

9. فلوید میودر

فلوید می‌ودر (انگلیسی: Floyd Mayweather, Jr.) (زادهٔ ۲۴ فوریهٔ ۱۹۷۷) یک بوکسور حرفه‌ای اهل آمریکاست که تا کنون در تمام مسابقاتی که برگزار کرده‌است شکست‌ناپذیر بوده و از ۵۰ مسابقه خود ۵۰ پیروزی دارد.
وی دو بار تاکنون در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۷ توسط مجله رینگ به عنوان بهترین مشت‌زن سال برگزیده شده‌است، وی همچنین در سال ۲۰۰۷ توسط کانون نویسندگان بوکس آمریکا (BWAA) به این عنوان رسید و تاکنون ۶ بار جایزه اسپی را که توسط ای‌اس‌پی‌ان اهدا می‌شود در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ کسب کرده‌است.
وی تا کنون دو بار در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ توسط نشریه ایلوستراتد و سه بار در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ توسط نشریه فوربز بالاتر از کریستیانو رونالدو، لبرون جیمز، لیونل مسی و کوبی برایانت به عنوان پردرامدترین ورزشکار سال معرفی شده‌است.

رکورد: 50 برد 0 باخت

8. روبرتو دوران

روبرتو دوران (انگلیسی: Roberto Durán؛ زادهٔ ۱۶ ژوئن ۱۹۵۱) بوکسور حرفه‌ای پانامایی بود که از سال ۱۹۶۸ تا ۲۰۰۱ مسابقه می‌داد. دوران در چهار وزن سبک‌وزن، میان سبک‌وزن، سبک‌وزن ویژه و میان وزن عنوان‌دار بود. او دومین بوکسوری است که پنج دهه در رینگ بوکس مبارزه کرد. قدرت ضربات مشت او به حدی بود که حتی تماشاگران را نیز به وحشت می‌انداخت؛ که به همین دلیل به او لقب دست‌های سنگی دادند. دوران پس از یک تصادف در اکتبر ۲۰۰۱ با یک رکورد حرفه‌ای ۱۱۹ مبارزه، ۱۰۳ برد و ۷۰ ناک‌اوت بازنشسته شد. دوران در سال ۲۰۰۲ توسط مجله رینگ (The ring) به عنوان پنجمین جنگنده بزرگ در ۸۰ ساله گذشته انتخاب شد.

رکورد: 103 برد 16 باخت

7. هنری آرمسترانگ

هنری جکسون جونیور (12 دسامبر 1912 – 24 اکتبر 1988) یک بوکسور حرفه ای آمریکایی و قهرمان بوکس جهان بود که تحت نام هنری آرمسترانگ جنگید.

آرمسترانگ یکی از معدود مبارزان بود که در سه یا چند بخش مختلف پیروز شد: وزن سبک، سبک وزن و وزن سبک. او از ناتوانی خود در وزن نهایی خود دفاع کرد.

مجله حلقه به نام او جنگنده سال در سال 1937 نامگذاری شد، در حالی که انجمن نویسندگان بوکس آمریکا (BWAA) او را “جنگنده سال” در سال 1940 نامگذاری کرد. در سال 2007، The Ring نام آرمسترانگ را به عنوان دومین جنگنده بزرگ در 80 سال گذشته معرفی کرد. برت شکر همچنین آرمسترانگ را به عنوان دومین جنگنده بزرگ در تمام دوران رتبه بندی کرد. ESPN آرمسترانگ را به عنوان شماره 3 در لیست خود از 50 تا از بزرگترین بوکسورهای تاریخ قرار داده است.

رکورد: 151 برد 21 باخت 9 مساوی

6. مایک تایسون

مایک تایسون (به انگلیسی: Michael Gerard “Mike” Tyson) (زادهٔ ۳۰ ژوئن ۱۹۶۶ در بروکلین، نیویورک) مشت‌زن بازنشستهٔ آمریکایی است. وی جوان‌ترین قهرمان بوکس حرفه‌ای سنگین‌وزن و یکی از مشهورترین شخصیت‌های ورزشی دنیاست.

تایسون از سال ۱۹۸۵ وارد دنیای بوکس حرفه‌ای شد. در ۱۹۸۶ قهرمان دسته فوق سنگین شورای جهانی مشت‌زنی شد و سال بعد قهرمانی اتحادیه جهانی مشت‌زنی و فدراسیون بین‌المللی مشت‌زنی را هم به چنگ آورد و قهرمان بلامنازع جهان شد. در ۱۹۸۸ در یک مبارزه به‌یادماندنی در ۹۱ ثانیه مایکل اسپینکس را ناک‌اوت کرده و اولین شکست او را رقم زد و ۲۰ میلیون دلار جایزه مسابقه را برد. تایسون برای مدتی شکست‌ناپذیر به‌نظر می‌رسید تا این که در ۱۹۹۰ در مقابل جیمز داگلاس مغلوب شد. او در سال ۱۹۹۲ به جرم تجاوز جنسی ۶ سال حبس محکوم شد و پس از ۳ سال از زندان آزاد شد. پس از آزادی از زندان گفته می‌شد که شخصیت او متحول شده‌است. خود تایسون می‌گفت که در زندان آثار مالکوم ایکس و کتاب‌های کمونیستی را مطالعه کرده و مسلمان شده‌است، و نام ملک عبد العزیز را برای خود انتخاب نمود.

تایسون در سال ۱۹۹۶ قهرمانی شورای جهانی مشت‌زنی و اتحادیه جهانی مشت‌زنی را پس گرفت ولی در همان سال مغلوب ایواندر هالیفیلد شد و یکی از عناوین قهرمانی خود را از دست داد. در ۱۹۹۷ در نبرد مجدد با هالیفیلد با گاز گرفتن و کندن بخشی از گوش ایواندر هالیفیلد جنجال جدیدی آفرید.

رکورد: 50 برد 6 باخت

5. ویلی پپ

Guglielmo Papaleo (19 سپتامبر 1922 – 23 نوامبر 2006) یک بوکسور حرفه ای آمریکایی بود که بیشتر به عنوان ویلی پپ شناخته می شد که بین سالهای 1942 و 1950 قهرمانی جام جهانی را بدست آورد. او شمار قابل توجهی از دوران و حوادث را حتی برای جنگجویان دوران خود نیز داشته است. Pep، شناخته شده برای سرعت، ناز و ناتوانی خود، به عنوان یکی از بهترین جنگجویان قرن بیست و یکم و در سال 1990 در تالار سالن مشاهیر بین المللی شناخته شده است. پپ به عنوان اولین قدیس قرن بیستم توسط Associated Press و در سال 2005، سازمان جهانی پژوهشی بین المللی بوکس رتبه 1 را به دست آورد.

رکورد 229 برد 11 باخت 1 مساوی

4. جو لوئیس

جو لوئیس (انگلیسی: Joe Louis; ۱۳ مهٔ ۱۹۱۴ – ۱۲ آوریل ۱۹۸۱) بوکسور سنگین‌وزن اهل ایالات متحده آمریکا ملقب به «بمب‌افکن قهوه‌ای» بود. او بین سالهای ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۹ به مدت ۱۴۰ ماه قهرمان بلامنازع بوکس جهان بود و یکی از برترین بوکسورهای تمامی ادوار شناخته می‌شود.

رکورد: 66 برد 3 باخت

3. راکی مارسیانو

راکو فرانسیس مارچگیانو (به انگلیسی: Rocco Francis Marchegiano) ‏(زادهٔ ۱ سپتامبر ۱۹۲۳ – درگذشتهٔ ۳۱ آگوست ۱۹۶۹) که بیشتر با نام راکی مارسیانو (به انگلیسی: Rocky Marciano) شناخته‌شد، بوکسور حرفه‌ای آمریکایی‌ بود که بین سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۵ به رقابت می‌پرداخت. او قهرمان سنگین‌وزن بوکس جهان بود و شش بار متوالی در طول چهارسال از عنوان قهرمانی خود در مقابل بوکسورهایی از جمله جرسی جو والکات، رولاند لا استارزا ازارد چارلز و آرچی مور دفاع کرد. مارسیانو به عنوان تنها بوکسور سنگین‌وزن شکست‌ناپذیر در رقابت‌های حرفه‌ای بوکس از دنیای قهرمانی کناره‌گیری کرد.

به اعتقاد کارشناسان بوکس، مسابقهٔ «جرسی جو والکات» در برابر راکی مارسیانو بزرگ‌ترین مسابقه قهرمانی سنگین‌وزن بوکس حرفه‌ای تاکنون بوده‌است. راکی در آن مسابقه تا راند سیزدهم از نظر امتیازی بسیار عقب بود، اما در راند سیزده با ضربه دست راست که گفته می‌شد این ضربه هر کسی را نقش بر زمین می‌کرد؛ والکات را ناک اوت کرد و قهرمان جهان شد.

مارسیانو در ۴۵ سالگی در یک سانحه هوایی در آستانه سالروز تولدش در ۱۳ آگوست ۱۹۶۹ درگذشت.

رکورد: 49 برد 0 باخت

2. شوگر ری رابینسون

شوگر رِی رابینسون (انگلیسی: Sugar Ray Robinson; ۳ مهٔ ۱۹۲۱ – ۱۲ آوریل ۱۹۸۹ (۶۷ سال)) بوکسور حرفه‌ای اهل ایالات متحده آمریکا بود. او در رتبه‌بندی‌های فارغ از کلاس وزنی یا پوندبه‌پوند (pound for pound) عموماً به عنوان برترین بوکسور تمام اعصار شناخته می‌شود.

رکورد: 173 برد 19 باخت

1. محمد علی کلی

محمد علی (به انگلیسی: Muhammad Ali) با نام قبلی کاسیوس مارسلوس کِلِی، جونیور (به انگلیسی: Cassius Marcellus Clay, Jr.) (در ایران مشهور به محمد علی کلِی) (زاده ۱۷ ژانویه ۱۹۴۲ کنتاکی – درگذشتهٔ ۳ ژوئن ۲۰۱۶ لویی ویل، کنتاکی) بوکسور حرفه‌ای سنگین‌وزن آمریکایی بود که به عنوان برترین مشت‌زن تاریخ بوکس در این وزن و نیز یکی از مهم‌ترین و برترین شخصیت‌های ورزشی قرن بیستم شناخته می‌شود. او به عنوان یک فعال مدنی و چهره‌ای الهام بخش، جنجالی و چالش‌برانگیز در داخل و خارج رینگ بوکس شناخته شده‌است.

او از دوازده سالگی مشت‌زنی را شروع کرد و تنها ۱۰ سال بعد (۱۹۶۴) قهرمان بوکس جهان شد. علی سه بار قهرمان سنگین‌وزن جهان شد؛ یک‌بار سال ۱۹۶۴ با شکست دادن سانی لیستون، بار دوم سال ۱۹۷۴ در یک مبارزهٔ تاریخی که «غرش در جنگل» نام گرفت و در آن جرج فورمن را ناک‌اوت کرد، و آخرین بار در سال ۱۹۷۸ کمی پیش از بازنشستگی‌اش. او دوران حرفه‌ای‌اش را با کسب ۵۶ برد (۳۷ ناک‌اوت) و ۵ باخت به پایان برد.

محمد علی پس از گرویدن به اسلام در فعالیت‌های سیاسی نیز نقش داشت و امتناعش از شرکت در جنگ ویتنام نامش را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت. او در حالی از خدمت در ارتش آمریکا سر باز زد که سه سال پیش از آن عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرده بود. او علاوه بر مخالفت علنی با جنگ ویتنام، گفت باورهای مذهبی‌اش به او اجازه حضور در ارتش را نمی‌دهد. پلیس آمریکا به همین علت محمد علی را بازداشت کرد و عناوین قهرمانی‌اش هم از او سلب شد. محمد علی که به اتهام «فرار از خدمت» گناهکار شناخته شده بود، چند سالی از رینگ بوکس دور ماند تا این که بالاخره اعتراض او به حکم قاضی، در آغاز دهه ۷۰ میلادی به دادگاه عالی آمریکا ارجاع داده شد و این دادگاه که عالی‌ترین مرجع قضایی در آمریکاست، محکومیت محمد علی را لغو کرد.

محمد علی، در دوران اوجش، تقریباً مشهورترین آدم دنیا بود. کاخ سفید در سال ۲۰۰۵ بالاترین مدال افتخار را به او اهدا کرد. در این سال دو نشان عالی دولت آمریکا را که به شهروندان غیرنظامی اعطا می‌شود به پاس «خدمات مثال‌زدنی‌اش» به محمد علی اهداشد: مدال شهروندی و مدال آزادی. همان سال یک نهاد غیردولتی هم به نام او در لویی‌ویل کنتاکی باز شد، نهادی که هدفش ترویج صلح، مسئولیت اجتماعی و احترام است.

محمد علی از سوی نشریهٔ اسپورتس ایلوستریتد «ورزشکار قرن» لقب گرفته‌است.

رکورد: 56 برد 5 باخت

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع توضیحات: ویکی پدیا

بیشتر بخوانید:

حبیب نورماگومدوف کیست؟

بهترین فوتبالیست های تاریخ

57 نظر

 • رضا

  مایک تایسون بهترین بوکسور جهان وبزرگترین الگوی بوکس برای من و همه دنیا است

 • هاوژین

  بوکسور هایی که یک نسل قبل از مایک تایسون بودن خیلی خیلی خیلی بهتر از بوکسورهای نسل تایسون و بعد اون بودن

 • علی حاجی علی اکبر

  شوگر بهترین است

 • علی حاجی علی اکبر

  عالیست تایسون

  • ها

   تایسون تجاوزگر کخ ۶ سال هم بابت جرمش رفت زندان؟
   شماها که طرفدار چنین آدم های پستی هستید خودتون هم مشکل دارید یعنی خود شماها هم بی صفتید.

 • علی حاجی علی اکبر

  به نظر من مایک تایسون بهترین تاریخ است

  • ها

   تایسون تجاوزگر کخ ۶ سال هم بابت جرمش رفت زندان؟
   شماها که طرفدار چنین آدم های پستی هستید خودتون هم مشکل دارید.

 • علی حاجی علی اکبر

  به نظر من مایک تایسون بی‌نظیر است

 • ایمان رستمی

  بدون شک بهترین تاریخ شوگر رِی رابینسون هست باورنکردنیه بالای 200 مباره داره 173 برد داره کدوم یکی کلی تایسون میتونستن 200 تا مسابقه ورزش به این سنگینی انجام بدن ابرانسان بوده

 • حسینی

  فقط شماره یک درسته،چون بوکسرهایی چون هالفیلد و برادران کلیچکو تو لیست نیستن

 • یکی از فایترا

  فقط مایک تایسون بقیه الکی اند

 • مسعود گرجی

  با عرض شرمندگی ولی هیچی از بوکس سرت نمیشه.متاَسفم که محمد علی رو نشناختی ….فقط تو مبارزه ی آخرش با جوفریزر ضرباتی که خورد گاو میخورد می مرد بچه جون….در ضمن دخترونه نبود خیلیم بانمک بود.هیچی سرت نمیشه بای

 • Roke

  به نظر من راکی بهترین بوکسور تاریخ راکی مارسیانو بود حیف شد

 • فراز

  سبک بوکسی که الان ماکار میکنیم رقص پاش مال کلی هست ونحوه استفاده از اپرکات و هوک ها مال تابسون که کیفیتشو بهتر کردن.

 • یاکوزا

  *** به قبر بابای اونی که بد خواه لوویس هستش،لنوئکس اول جهانه🙏🌹🌹🌹🌹❤️❤️❤️❤️

 • محمد علی

  قهرمان من محمد علی چون مسلمان و هم دین من بود

 • فرهاد

  سلام قطعا بزرگترین شوگرری رابینسون هست!!! این لیست اشتباهه

 • سلطان علی

  بهترین بوکسور تاریخ دنیا سانی لیستون بود
  ۳تا از قهرمان های اون موقعه که رقیبان سرسخت محمد علی کلی بودن رو تو همان راند اول تیکه پاره کرد
  ولی متأسفانه یک بوکسور خلافکار بود و محمد علی کلی جوان توانست در یک مسابقه که سانی لیستون اون مسابقه رو جدی نگرفته بود و حتی شب قبل از مسابقه تا سر حد مرگ از مشروبات الکلی استفاده کرده بود رو شکست بده
  و بعد از آن هم زندگی حرفه ای کلی تغییر کرد هم سانی لیستون طبق آمار قدرت ضربات دست لیستون به حدی زیاد بود که حریف با خوردن یک مشت سانی لیستون تا آخر مسابقه گیج بود
  در ضمن جو فرمن شاگرد و حریف تمرینی سانی لیستون بود
  فرمن از سانی لیستون به عنوان پدر معنوی خود یاد میکند

 • علی

  فلوید میودر هم به لحاظ تعداد برد های بدون باختش و هم به لحاظ جمع امتیازش از همه بالاتره

 • سجادپیران

  فقط بهترین بکسور دنیا محمد علی کلی
  من مثل یک پروانه میرقصم ومثل یک زنبور نیش میزنم
  روحش شاد

  • مرتضی حاجی ابادی

   بدون شک محمدعلی بهترین تاریخ بود ایکاش بعداز مسابقه با فورمن خداحافظی میکرد وتاچهل سالگی ادامه نمی‌داد وانطور حقیرانه از اسپیکس شکست نمی خورد
   علی زیباترین شیوه های بوکس را ارایه کرد

 • سعید

  بهترین قطعا لوئیس بدون شک،، تو همه ی مسابقه ها حریف ها له میکرد، چنان میزد که احساس میکرد حریف رو برو اماتوره، حتی تو دو مسابقه‌ای که باخت هم حریف هاشو کلی کتک زد، قطعا بهترین تاریخ بود، دست چپ انقدر سریع بود، که قبل از این که حریف ببینه، تو صورتشون فرود میومد، ولی خوب استعداد هالیوودی مایک تایسون یا جنجال های محمد علی رو نداشت، برای همین کمتر معروف

  • حسین امینی

   یه چیزی را فراموش کردیین…همه بوکسورها یک طرف تایسون یکطرف……..چرا؟؟؟؟؟ زیباییی ..تهاجم/قدرت..بدون عقب نشینی و دفاع رو به عقب تایسون برای بوکس مثل برزیل هست برای جهان فوتبال

 • مجتبی عزیزی

  انصافا لنوکس لوییس که دست کمی از محمد علی کلی نداشت. فقط تو لیست جای فورمنف فریزر و ویتالی کلیچکو خالی بود.

 • a

  با نظرات این مجله ها سایتها که نمیدونم روی چه اصولی این جور رتبه بندی هارو میکنند کار ندارم، حتی محمد علی کلی یک درصد مبارزه تایسون رو نداره، نه ابهت داشت نه شیوه مبارزه، داخل رینگ انگار یک دختر پر رو داره شکلک درمیاره، اصلا هرکاری کردم نتونستم به چشم یک بوکسور قهار بهش نگاه کنم، کاری به متعصبان مذهبی ایران یا سایر مسلمانان که تنها از روی تعصب کورکورانه کلی رو برترین بوکسور میدونند ندارم، هربیسوادی سبک مبارزه تایسون و سایر بوکسورهارو ببینه از ریخت اندامش تا قیافه کاملا خشن و بوکسورانه تا سبک مبارزه بی مثالش که در هیچ بوکسوری شاهدش نبودیم میشه فهمید تایسون اسطوره تکرار نشدنی تاریخ بوکس بوده و خواهد بود، 90 درصد حریفان تایسون دارای قد و اندامی خیلی بالاتر از تایسون هستند که تایسون واقعا از لحاظ فیزیکی با اونا همخوانی نداره و بجز چند مورد تمامی اونهارو شکست داده ، 6 سال زندان قوه تایسون رو تحلیل کرد وگرنه این چند باخت رو هم الان تو کارنامه نداشت، تایسون از ابتدای نواخت زنگ مبارزه مثل گاو وحشی به حریف حمله میکنه با اون سرعت بی مثال در نواخت مشتها تا سبک حمله و مهاجمیش واقعا تک و بی رقیب میمونه، تمام مبارزات بوکسورهارو دیدم از کلی تا لوییس و … همشون نصف تایسون مبارزه ندارن، محمدکلی که بیشتر به دلقک سیرک میخوره تا بوکسور با اون قیافه دخترونش، لوییس هم که دست کمی از اون نداره با اون موهای دخترونه و سبک مبارزه سواستفاده ای، نه مشت قهاری داره نه سبک خاصی ، بیشتر وقت تلف میکنه تا مبارزه واقعی و بقیه هم در کل یک درصد سبک مبارزه تایسون رو ندارن، تایسون اومد و به دنیای بوکس معنی خاصی داد حالا از ایجاد رعب و وحشتش بگذریم که اکثر حریفاش بهش اعتراف کردند ، تایسون بی وقفه مشت میکوبه، فقط دنبال مشت زنی هست با فایت های بی مثالش، رقص سر و اندام، واقعا حیف نیست تایسون را با کلی یا هر بوکسوری مقایسه کرد!!! اندکی انصاف هم خوبه، نظردهنده باید از بوکس چیزی سردربیاره اگه سر هم درنیاورد لاقل بدون تعصب مذهبی نظر بده،تایسون برترین مشتزن تاریخ تا الان هست، وفکر نمیکنم مادری مثالش رو در آینده هم بزاد

  • tolou

   شما که عاشق تایسونی دلیلی نمیشه که بهترین باشه یا بخاطرش بخوای بقیه بوکسور ها رو مسخره کنی!! این همه مجله نمی فهمند اون وقت شما… البته نظر شما هم محترمه.

  • یاکوزا

   داداش شما خیلی تعصب تایسون رو نکش همین که هالیفیلد سوسکش کرد بسه

  • رضا صادقی

   درود فراوان
   اتفاق نظر بین همه بوکسور های جهان است که محمدعلی کلی ورزش بوکس را متحول ساخت ،،به جرأت می‌توان میگفت شاید قرنها بگذرد تا همچون محمدعلی تکرار شود و ای بسا دیگر کسی چون او تکرار نشود ، روحش شاد و یادش گرامی

  • مهدی یوسفی

   دوست عزیز محمد علی بخاطر مردمی بودن و بخاطر سربار زدن از جنگ ویتنام واینکه (شعارش این بود هیچ ویتنامی بهم نگفت کاکا سیاه من چرا باید اونارو بکشم و‌‌‌‌‌‌…. )و مسلمان شدن و خیلی چیزهای دیگه و رقص پا بینظیرش وسبک مبارزش و شکست سانی لیستون و جرج فورمن .حتی خود مایک تایسون چندین بار تو صحبتاش گفت من در حد و انداره محمد علی نیستم اون حاضر بود بخاطر بوکس بمیره و در انتها تایسون بوکسور فوق العاده ای بود خیلی از گردن کلفتای دوره خودشو با ناک اوت برد .حالا اگهدتایسون اونوهواشی ها براش اتفاق نمی افتاد و تراژدی هایی که براش اتفاق نمی افتاد بله دقیقا شما درست میفرمایید لطفا صحبتهای تایسون چه در اوج چه در بازنشسگی اش رو پیدا کن و ببین متوجه میشی دقیق وگرنه من خودم به شخصه یکی از علاقمندان تایسون هستم

  • یاکوزا

   بیا پایین سرمون درد گرفت بابا تو خوب تایسون خوب کی به کیه

  • F

   داداش بهترین مبارز محمد علی کلی حتی خود تایسون خودش به این موضوع اشاره کرده و گفته کلی حاضر بود برای بوکس بمیره ولی من نه

 • ناشناس

  بهترین بوکسر های تاریخ هم از لحاظ قدرت سرعت وتکنیک محمد علی ومایک تایسون است که هیچ بوکسری ره نمیشه با این دو تا مقایسه کرد

  • کیارش

   اول وسط و اخر بوکس فقط حاج مایکل کفترباز!نظیر مایکل تایسون در گذشته که هیچی در اینده هم نمیاد دیگه با جثه نصف رقیبا چنان رقیبای غول حرفه ای قهرمانای بی نظیر رو ناک اوت میکرد که رقیبش یه لحظه فکر میکرد دارن باهاش شوخی میکنن این ضربه رو احتمالا یکی از بالا با اهنی چیزی زده تو صورتش .مایک تایسون اندازه یه پشکل سیاه برای کمبربند قهرمانی مدال و پول میلیون دلاری ارزش قائل نبودو نیست به عناوین قهرمانیش میگفت دوز آر گاربیج!اونا یه مشت زباله هستن!میلیون ها دلار پولو تقریبا میشه گفت اتیش زد!برای همین اواخر زیاد مسابقه رو جدی نمیگرفت موادو مشروب مصرف میکردو میرفت با غول حرفه ای مثل هالیفیلد مبارزه میکرد وگرنه امثال هالیفیلد سگ کی بودن بتونن تایسونو شکست بدن.مایکل تایسون رو فقط یه نفر تونست شکست بده اونم کسی نبود جز مایکل تایسون

   • حاج حیدر

    بچه بیا پایین بابا چی از بوکس میددنی فقط چند تا مبارزه از تایسون دیدی اینجا پشتک وارو میزنی … همون تایسون تو اوج جوونی قبل از قهرمانی جهان تو اردوی مشترک با لوئیس هم به لوئیس باخت تو کل زندگیش کدوم بوکسور تاپ رو زد؟؟ لری هلمز پیر رو با زرو زد تونی تاکر رو تقریبا مساوی شد به همه بوکسورهای خوب باخت … برو مستند مبارزه ناتمام رو ببین بعد بیا سر مارو درد بیار خود تایسون میگه بزرگ دوران ما لنوکس لوئیسه ..

 • ابوالفضل محمدی

  به نظر من راکی مارسیانو بهترین که حتی ازش توفیلم راکی هم نامبرده میشه وتنها ترین بوکسور بی شکسته و بزرگترین مسابقه ی جهان از نظر کارشناسان مبارزه اون با ولکاته

 • عرفان

  بوکس ورزش بسیار چرت و پر آسیبیه و همه جای بدن را نابود می کنه،،،بوکس باید ممنوع شه.

 • ناشناس

  جورج و محمد علی از همه همه بهتر هستن مخصوصا جورج

 • الکس

  یکی از دوستان میگه لوئیس اون سه سالی که تایسون چمپیون بود کلا از بوکس خداحافظی کرد؟؟؟؟؟؟ چرا زر میزنید بابا آخه نمیددنی چیزی رو برو مطالعه کن با باد معده حرف نزنید تمامی بوکسورهای قدر خودشونواعتراف کردند که اگه 10بار هم با لوئیس بازی کنن لوئیس شکستشون میده .. بعد میگه اگه ریمچ برگزار میشد؟!!! ویتالی اگه حرفی برا گفتن داشت همون بار اول میزد دیگه لوئیس 10سال از ویتالی بزرگتر بوده چرا زررررر میزنید

  • مهدی یوسفی

   دوست عزیز لنوکس لوییس از اینکه بوکسور همه فن حریف بود ولی در اون زمان مفسران و مافیا چندین بار خاستن بین این دو مبارزهدبزارن ولی مربیان و مدیران لوییس طفره میرفتن از مبارزه چون تایسون تمام بردهاش با ناک اوت یا ضربه فنی بود حتی الیور مک کال که لوییس را ناک اوت کرد حریف تمرینی تایسون بود و مدیران لنوکس لوییس منتظر بودن تایسون سنش بالاتر بره و بعد مسابقات برگزار کنن کما اینکه مبارزه تایسون و لوییس در اخرای بوکس هر دوشون انجام شد که تایسون اواخر فقط برای پول بوکس میکرد درواقع دان کینگ و دار و دستش باعث ورشکستگی تایسون شدن که این یه ماجرایه جداگانه است در ثانی لوییس بوکسور فوق العاده ای بود ولی کسی فکرشو نمیکرد یه روزی لوییس برایه تایسون و هالیفیلد دندان تیز کنه لوییس مدیر برنامه های باهوشی داشت هیچ وقت اینو تو چشم نمینداختن یه جوری بی سروصدا بودن ولی فرصت طلب اگه نظرتون باشه همه منتظر مبارزه تایسون و هالیفیلد بودن .و در این بین همه داشتن برنامه مبارزه ریدریک بو رو تنظیم میکردن برای مبارزه که ریدریک بو بخاطر یه سری داستان رفت زندان .دوست من ورزش قهرمانی و حرفه ای یه دوره ای داره وقتی موئدش برسه باید ازش خدا حافظی کرد

   • دارکوب

    داداش چرا داری تاریخ رو تحریف میکنی بخاطر تعصب کور!! لنوکس لوئیس بود که درخواست مبارزه از ریدیک بو و تایسون داد ولی هیچ کدوم قبول نکردن و رفتن سراغ هالیفیلد چون فکر میکردن هالیفیلد ضعیفتره اما نتونستند ببرنش … دوما تو اوج تایسون مثلا کدوم بوکسور قدری رو زده کلا تو کارنامش کدوم بوکسور قدری رو زده؟؟

   • حاج حیدر

    بابا شر و ور چرا میبافی .. لوئیس درخواست مبارزه داد تایسون قبول نکرد و رفت با هالیفیلد مبارزه کرد از ترس لوئیس … بعدشم لوئیس حریف تمرینی کسی نبود اونا زیر نظر کاس دی آمادو اردوی مشترک زدن که لوئیس تو همون اردو تایسون رو له کرد برو مستند مبارزه ناتمام رو ببین لطفا

 • ناشناس

  محمد علی کلی ومایک تایسون بهترین بودند

  • Mosi

   مانی پاکیائو بهترین بوکسره قرنه

  • ناشناس

   کسی که از بوکس سر دربیاره لنوکس لوئیز رو انتخاب میکنه

 • ناشناس

  هالیفیلدبهترینه

 • پیمان

  سلام، اونطور که شما شرح خصوصیات و افتخارات بوکسورها رو ذکر کردید، این حسو داشتم که دارم بر عکس و از رتبه 1 به 10می خونم، جا داشت که خصوصیات ورزشی و سبک و قدرت محمد علی کلی رو بعنوان برترین بوکسور تاریخ بیشتر می پرداختید

 • امینو

  کلیچکو هم نیست..!
  لنوکس لوییس..!

 • ناشناس

  لنوکس لوییس و جو فریز نبودن؟!!!!
  معتبر نیست…

  • tolou

   هردو بوکسور خوبی هستند اما لوییس جزو 5 مبارز برتر سنگین وزنه که با ادغام وزنها قرار گرفتنش در رنکینگ سخته و فریزر مهمترین کارش شکست دادن محمد علی بود که البته دو بار هم بهش باخت.

 • علی.معصومی

  بنظر میرسه اگر :
  محمدعلی کلی و مایک تایسون و ایواندر هالیفید و راکی مارسیانو را
  در سکوی اول قراردهیم

  و به بقیه از سکوی دومی ببعد جایگاه بدیم بهتر باشه
  این 4 نفر رو واقعا نمیشه با باقیه مقایسه کرد
  این 4 نفرتکرار نمیشن

 • امین

  با سلام خدمت تمامی علاقه مندان بوکس، بنده با آنچیزی که بیان کردید موافق هستم برخی دوستان شاید بر این باور هستند که رتبه بندی سلیقه ای شاید بوده اما جورج فورمن، تایسون، شوگر ری، راکی تا زمان زنده بودن، فریزر، لئونارد در زمان خود “محمد علی” را برتر از خود دانسته اند تایسون بخاطر او بوکسور شد.
  بی شک محمد علی، شوگر ری رابینسون و راکی مارسیانو به ترتیب بهترین کل دوران هستند
  God bless you muhammad ali sleep big greatest man..

 • کاظم ایرانی

  در لوییس شکست دادن بو رو نگفتی اما عزیزم زمانیکه تایسون شکست داد از تایسون ن اش مونده بود و اگه تحقیق کنی میبینی در اوج تایسون از مبارزه بااو امتناع و درست درهمان ۳سالی که تایسون چمپیون بوده کلهم بکس کنار گذاشته لوییس اگه درست مطالعه کنی که خودم طرفدارشم از این زرنگیها زیادکرده و معتقده که نباید شکست خورد نمونش با ریمیچ کلیچکو،هرچند اگر مبارزه میکرد کمی ازتایسون نداشت اما رعبی که تایسون راه انداخت سرتاسری و جملگی حریفان تایسون رو اعم از هالیفیلد،مرسر،بو،کلیچکو،موریسون و….رو شامل میشد اما اگه من و ۹۰درصد بکسرا جای این مجلات میبودیم بدون شک تایسون نامبروان میدونستیم چراکه مبارز واقعی و تکنیک و پولساز و قدرت و زیبایی همه اش در مبارزاتش عیان بود و چیزی بود که همه حریفان از ان یادکرده بودن،بی شک

  • یاکوزا

   مزخرف ترین تفسیر از داستان شما 💩💩💩

 • ناشناس

  وقتی که دولت آمریکاهربلایی سرش آوردند و او را از پیشرفت دور کردند وبه طور علنی اونو به خاطر اعتقادات درستش وبی دلیل از اوج به پایین کشیدند دیگه چی باید گفت محمدعلی کلی تو به گفته ی تاریخ بهترینی چون بی اصل ونسب نبودی یک اسطوره بودی ابوالفضلی تو برای همیشه وجود داری چون تو یک آزاده ی همیشگی هستی

 • رضا

  دوست عزیز دقیقا با ملاکهایی که گفتی لنوکس لوئیس کجای این لیست قرار میگیره؟؟ تمام حریفهای بزرگ خودش رو له کرده از جمله تایسون و کلیچکو و هالیفیلد و تامی موریسون و تونی تاکر و ری مرسر و شانون بریگز و … سه بار عنوان قهرمانی جهان رو برده و کلا دوتا باخت داشته که تو بازیهای برگشت تلافی کرده..

  • tolou

   درسته ولی معیار این رنکینگ بیشتر میانگین رنکینگ های سایت های معتبر بود و Lennox Lewis هم بوکسور بزرگی بود شاید بشه اون رو جای جورج فورمن قرار داد اما خیلی از مجلات معتبر مثل Boxing Writers Association of America, BBC Sports Personality of the Year. BoxRec لوئیس رو پنجمین بوکسور سنگین وزن تاریخ میدونند که با در نظر گرفتن سایر وزنها رتبه بندی کمی دشوار میشه.

 • ناشناس

  جالب بود. محمد علی اسطوره بود.

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *