بهترین باشگاه های تاریخ فوتبال

در این مقاله میخواهیم درباره بهترین و پرافتخارترین باشگاه های فوتبال در جهان با شما صحبت کنیم.

معمولا در رتبه بندی فیفا و سایر رتبه بندی های باشگاهی, افتخارات و جام ها و بردهای یک تیم می تواند میراث آن تیم را مشخص کند.

احتمالا مهم ترین جام باشگاهی, لیگ قهرمانان اروپا میباشد و بعد از آن لیگ اروپا و لیگ های معتبر اروپا مثل لیگ اسپانیا, انگلیس, ایتالیا, آلمان, فرانسه, پرتغال و هلند.

اکنون بر اساس این معیارها می توانیم بهترین باشگاه جهان را مشخص کنیم.

رده بندی 10 باشگاه برتر تاریخ از آخر به اول:

10. بنفیکا

باشگاه ورزشی بنفیکا لیسبون یا بنفیکا یک باشگاه ورزشی پرتغالی است که در شهر لیسبون قرار دارد. با وجود این که باشگاه ورزشی بنفیکا در چندین رشته ورزشی حضور دارد و در برخی از آنها بسیار موفق است، اما این باشگاه بیشتر به خاطر وجود تیم فوتبالش شناخته شده‌است. این باشگاه در ۲۸ فوریه ۱۹۰۴ به رهبری کوسمو دیسمیائو بنیان نهاده شد. تیم فوتبال این باشگاه یکی از تِرِس گرندسها یا سه بزرگ فوتبال پرتغال است. بنفیکا با داشتن ۱۴ میلیون هوادار ثبت نام شده، عنوان پرطرفدارترین (از نظر تعداد افراد ثبت نام شده و رسمی) باشگاه فوتبال را در رکوردهای جهانی گینس در اختیار دارد. همچنین این باشگاه از بنیانگذاران لیگ برتر پرتغال است و هیچگاه به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه پرافتخارترین باشگاه پرتغال محسوب می‌شود

اوزبیو ستاره سال‌های پیشین تیم ملی پرتقال اسطوره بنفیکا می‌باشد او طی۳۰۱بازی۳۱۷گل برا بنفیکا به ثمر رسانده‌است.

لیگ قهرمانان اروپا: 2

لیگ برتر فوتبال پرتغال: 36

9. آژاکس

باشگاه فوتبال آژاکس آمستردام که به نام‌های دیگری چون ای‌اف‌سی آژاکس، آژاکس آمستردام یا به‌طور ساده، آژاکس نیز خوانده می‌شود، یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر هلند است که در شهر آمستردام در کشور هلند قرار دارد. آژاکس که نام آن بر اساس نام آیاس، قهرمان افسانه‌ای یونان باستان انتخاب شده است، موفق ترین باشگاه فوتبال هلند است؛ این باشگاه موفق به کسب ۳۴ عنوان قهرمانی در اردیویسه و ۱۹ عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال هلند شده‌است. این باشگاه از سال ۱۹۵۶ به طور پیوسته در لیگ برتر فوتبال هلند حاضر بوده است. آژاکس به همراه تیم های فاینورد و پی‌اس‌وی آیندهوون، یکی از سه باشگاه بزرگ فوتبال هلند به شمار می‌رود.

آژاکس به طور تاریخی، یکی از پر افتخارترین و موفق‌ترین باشگاه های فوتبال جهان به شمار می‌رود.

لیگ قهرمانان اروپا: 4

لیگ برتر فوتبال هلند: 32

8. اینتر

اشگاه فوتبال اینترناتسیوناله میلانو که معمولاً با عنوان اینتر میلان یا اینتر شناخته می‌شود، یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در شهر میلان، ایتالیا است. این باشگاه در ۹ مارس سال ۱۹۰۸ میلادی به وسیله گروهی شامل پانزده نفر (جورجیو موجیانی، بوسارد، لانا، برتولونی، دِٱلما، انریکو هینترمن، آرتورو هینترمن، کارلو هینترمن، پیترو دِلورو، هوگو ریتمن، هانس ریتمن، وُئلکل، مانر، وایپف و کارلو آردوسی) که اعتقاد برابری بازیکنان و انسان و استفاده یکسان از بازیکنان خارجی و بومی داشتند، تأسیس شده‌است.

از سال ۲۰۱۰، اینتر اولین تیم پر طرفداردر ایتالیا و هشتمین تیم پر طرفداردر اروپا است. همچنین یکی از ارزشمندترین باشگاه‌های فوتبال در ایتالیا و جهان است.

لیگ قهرمانان اروپا: 3

لیگ برتر فوتبال ایتالیا: 18

7. منچستر یونایتد

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر فوتبال انگلستان است. این باشگاه در سال ۱۸۷۸، با نام باشگاه فوتبال نیوتون هیث تأسیس شد. در سال ۱۹۰۲، نام این باشگاه به منچستر یونایتد تغییر یافت و در سال ۱۹۱۰، ورزشگاه الدترافورد به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم انتخاب شد.

تا اکتبر ۲۰۱۸، برند منچستر یونایتد با ۱٫۵۵ بیلیون یورو ارزش، باارزش‌ترین برند فوتبالی است. این باشگاه از پرطرفدارترین تیم‌های جهان به حساب می‌آید.

لیگ قهرمانان اروپا: 3

لیگ برتر فوتبال انگلیس: 20

6. یوونتوس

باشگاه فوتبال یوونتوس که با نام‌های یوونتوس یا یووه نیز شناخته می‌شود، نام یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای است که در شهر تورین، در کشور ایتالیا قرار دارد. یوونتوس سومین باشگاه قدیمی فوتبال ایتالیا بعد از جنوا و اودینزه محسوب می‌شود. این باشگاه به جز فصل ۰۷–۲۰۰۶ که بخاطر مسائل کالچو پولی به سری بی تبعید شد، همواره در تاریخ خود در سری آ که بالاترین سطح فوتبال ایتالیا به شمار می‌رود، حضور داشته‌است.

این باشگاه در سال ۱۸۹۷ توسط چند دانشجوی تورینی و با نام باشگاه ورزشی یوونتوس بنیان‌گذاری شد. یوونتوس از سال ۱۹۲۳ توسط خانواده آنیلی اداره می‌شود و یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال در ایتالیا و جهان است. باشگاه یوونتوس در رقابت‌های اروپایی تاکنون ۹ مرتبه فینالیست لیگ قهرمانان اروپا شده‌است که تنها توانسته‌است ۲ مرتبه در فینال به پیروز برسد.

لیگ قهرمانان اروپا: 2

لیگ برتر فوتبال ایتالیا: 35

5. لیورپول

باشگاه فوتبال لیورپول یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر انگلستان است که مرکز آن در شهر لیورپول انگلستان قرار دارد. این باشگاه با شش عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا, سه عنوان در لیگ اروپا و چهار عنوان قهرمانی دیگر در سوپر جام اروپا یکی از موفق‌ترین تیم‌ها در رقابت‌های اروپایی محسوب می‌شود. همچنین لیورپول با هجده عنوان قهرمانی در لیگ، هفت عنوان در جام حذفی و یک عنوان جام باشگاه های جهان و کسب هشت عنوان قهرمانی در جام اتحادیه باشگاه لیورپول پرافتخار ترین تیم انگلیسی در مسابقات داخلی است.

لیگ قهرمانان اروپا: 6

لیگ برتر فوتبال انگلیس: 18

4. میلان

اَسوچیاتزیونه کالچو میلان که عموماً با نام آ. ث. میلان یا میلان شناخته می‌شود، باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در شهر میلان ایتالیا پایه‌گذاری شده‌است. در ۱۶ دسامبر ۱۸۹۹ با نام «باشگاه کریکت میلان» به وسیلهٔ آلفرد ادواردز و هربرت کیلپین انگلیسی تأسیس شد و به دلیل انگلیسی بودن مؤسسان، اسم باشگاه به جای میلانو (تلفظ ایتالیایی)، میلان نام گرفت.

میلان با ۱۸ عنوانِ قهرمانی در یوفا و فیفا، چهارمین باشگاهِ موفق در جهان است.

لیگ قهرمانان اروپا: 7

لیگ برتر فوتبال ایتالیا: 18

3. بارسلونا

باشگاه فوتبال بارسلونا که بیشتر بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا شناخته می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای اسپانیایی است که در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. بارسلونا باشگاهی ورزشی-اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن می‌باشد. تیم این باشگاه در لا لیگا بازی می‌کند و جزو سه تیمی است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. شهرت تاریخی تیم این باشگاه به‌دلیل شیوه حمله‌ای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار می‌دهد.

لیگ قهرمانان اروپا: 5

لیگ برتر فوتبال اسپانیا: 26

2. بایرن مونیخ

باشگاه فوتبال بایرن مونیخ باشگاه فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندس‌لیگا (لیگ برتر فوتبال آلمان) به رقابت می‌پردازد. بایرن مونیخ به عنوان موفق‌ترین و پرافتخارترین باشگاه فوتبال در آلمان شناخته‌شده که موفق به کسب ۲۹ قهرمانی بوندس‌لیگا و ۱۹ قهرمانی در جام حذفی آلمان شده‌است.

بایرن مونیخ در سال ۱۹۰۰ میلادی توسط ۱۱ فوتبالیست و در رأس آن فرانتس جان تأسیس گردید. اگرچه بایرن برای اولین بار در سال ۱۹۳۲ قهرمانی آلمان را کسب کرد اما در اولین دوره بوندس‌لیگا که در سال ۱۹۶۳ آغاز شد، بایرن برای این مسابقات انتخاب نشد. بهترین دوران تاریخ باشگاه به اواسط دهه ۷۰ میلادی بازمی‌گردد که بایرن با کاپیتانی فرانتس بکن‌باوئر موفق به ۳ قهرمانی پیاپی (۱۹۷۶–۱۹۷۴) در لیگ قهرمانان اروپا شد. تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شده‌است.

لیگ قهرمانان اروپا: 6

لیگ برتر فوتبال آلمان: 29

1. رئال مادرید

باشگاه فوتبال رئال مادرید یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال است که در مادرید، پایتخت اسپانیا قرار دارد. رئال موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و موفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفق‌ترین تیم فوتبال سدهٔ ۲۰ میلادی به انتخاب فیفا است. آن‌ها دارای رکورد ۳۳ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی)، ۱۰ سوپرکاپ اسپانیا، ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام یوفا، ۴ سوپرکاپ اروپا و ۴ قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان هستند. رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با ۱۳ قهرمانی و جام باشگاه های جهان با ۴ قهرمانی است. همچنین رئال مادرید برنده بهترین باشگاه قرن از سوی فیفا شده‌است. همچنین کلمهٔ رئال در زبان اسپانیایی، به معنی «سلطنتی» است.

لیگ قهرمانان اروپا: 14

لیگ برتر فوتبال اسپانیا: 33

73 نظر

 • ......................

  رئال مادريد یک بار بارسلونا رو چهل و پنج هیچ برد

 • سورن

  منچستر سیتی را جا گذاشتی

  در ضمن ررررررررراااااااللللل مادرید و یونایتد

 • سورن

  منچستر سیتی کو

 • سس

  رئال از بارسا بزرگتره به عنوان یه بارسایی میگم
  مسی از رونالدو و…قابل مقایسه نیستن
  زنده باد حقایق

 • محمد

  دوستان چا.الانی عزیز لطفا برید با هم قد و قواره های خودتون کل کل کنید آژاکس و لیورپول و بایرن و این تیما مناسبن به نظر من

 • Mr.x

  من *** تو جام های که رئال داره

  ما بارسا رو بخاطر افتخاراش دوست نداریم بخاطر سبک بازی محشری که دارع

  • mil.mp

   چرا چرت میگی مگه گفته سبک بازی کدوم تیم بهتره گفته بهترین تیم یا پرافتخار ترین تیم که واقعا حق بارسا جایگاه سومه البته جایگاه دومم هم مال بایرن نیست مال یونایتد هست

 • Pesarake reali

  واقعا هم رئال مادرید بهترین تیم جهانه چون کدوم تیم تاحالا تونسته سه بار متوالی فاتح لیگ قهرمانان اروپا بشه بجز رئال
  عشق فقط یک کلام رئال مادرید وسلام💙🤍

 • آرش

  آژاکس باید یک مقام بالاتر باشه

 • محمد جواد حیدری

  اول و اخر رئال هر وقت تونستید تو لیگ قهرمانان اروپا ۱۳تا جام بگیرید بعد بیاد حرف بزنید بارسایی های لایی خور با اون مسی تون

 • Amir mosavi

  فقط بایرن مونیخ

  • Erfan

   عاشق ابدی اینتر🖤💙

 • محمدطاها

  سلام
  رئال مادرید بهترین تیم تاریخه
  جایزی که فقط رئال داره
  عشقم کریم بنزما و وینیسیوس و لوکیتا
  هر کی موافقه لایک کنه

  • ایمان دموری نژاد

   سلام اینطور نیست در دوران های فوتبال حرفه ای از سال ۱۹۹۰ بارسا اصل وتمام فوتبال وطی ۳۰سال ۱۶ لالیگا برد و۵بار قهرمان اروپا شد وحتی از سال ۲۰۰۰تا الان فقط ۱۶بار رئال را با اختلاف ۳گل به بالا برد ومثل رئال نبود که نصف قهرمانی هاش در اروپا دهه های ۱۹۵۰و۶۰ مدیون ژنرال فرانکو بود اصل اصل اصل بارسا هست

 • محمدحسین موسوی

  فقط بارسا فقط حالا بعدش پی اس جی

 • رئال سلطان دنیاست

  هرکی میگه بارسا خوبه حرف اضافه زده اول همیشه رئال بوده و بس خود آمار هم همینو میگی مسی هیچ پخی نی فقط کریس عشقه.

 • یاس

  اول:بارسلونا
  دوم:بایرن مونیخ
  سوم: پاریسن ژرمن
  چهارم: اینترمیلان
  پنجم:لیورپول
  ایزی ایزی تمام تمام

  • cr7

   یک مسی فن احمق

   • علی یاقوتی

    پاریس تو بین ۱۰۰ تا تیم به زور شاید باشه . نه شخصیت نه اعتبار نه سابقه . خیلی هنر کنه تو فرانسه قهرمان بشه . اروپا که جای این بچه بازیا نیست

  • mil.mp

   ازت معلومه ادم فشاری هستی وقتی همه میدونن رئال تاپ جهانه ولی تو حتی اسمش رو نیوردی

 • به تو چه

  فقط میلان دورتموند لیورپول

 • Mehrshad Yazdani

  عشق فقط رئال مادرید چون واقعاً تیم خوبی

 • خسرو

  من از سال ۱۹۷۰ تا کنون فقط یک تیم دارم که با باخت هاش غمگین میشم و با برد هاش جشن میگیرم مثل کسانی نیستم که به خاطر یک بازیکن تیم عوض کنم در اروپا فقط بایرن مونیخ در ایران فقط پرسپولیس

 • ناشناس

  چرا‌چرت‌میگی‌باشگاه بارسلونا بهترین باشگاه‌قرن شد‌فقط‌بلدین‌از‌باشگاهی تعریف کنین‌که‌از‌بارسا‌۵‌تا‌و۶‌گل‌میخوره

  • RMA

   گوگل ک داری سرچ کن بهترین تیم قرن
   اینو دیگ همه میدونن ک رئال جایزه بهترین تیم قرنو برده
   آخه بارسا ب چ دلیل باید جایزه بهترین تیم قرنو بگیره😂

 • محمد بایرنی

  رئال بیشتر جامایی ک گرفته با داوری و فساد بوده
  #دوران_پسا وار

  • رئال pedare bayern

   غایرنی برو پماد بخر که بدجور سوختی

  • mil.mp

   داداش اشتباه زدی اون بارسا بود که فساد هاش لو رفت نه رئال

 • محمدعلی

  اینقد شعر و ور نگین بهترین تیم و پرافتخارترین تیم تاریخ جهان بارسلونا هست بهترین هارو بزرگ کرده مثل مارادونا که بهترین بازیکن تاریخ جهان هست و مسی که الان بهترینه و بعد از مارادونا نفر دوم بازیکن تاریخ جهان هست و بعد از اون استقلال هست که اونم بهترین بازیکن های ایران رو بزرگ کرده و همیشه بوی افتخار میده

  • امیر حسین

   من نظرتو حساب نمیکنم لیورپول چون جرارد صلاح مانه ونداک فیرمبنو آلیسون

   • ناشناس

    فقط میلان و‌بایرن

   • سورن

    منچستر سیتی کو

  • علی یاقوتی

   چرند نگو مارادونا تو بارسا زیاد باززی نکرد به بارسا نچسبونش .

 • ناشناس

  فقد یوونتوس و رئال مادرید

 • امیررضا

  اول بایرمونیخ و بعد پارسن ژلمن و بعدمنچسترسیتی لیولپول

  • ساعد

   رال مادرید کریستیانو رونالدو پرتغالی سرخیو راموس اسپانیای وکچل رونالدو اورجینال برزیلی تمام بهترین تیم جهان با بهترین بازیکنان.

 • ناشناس

  عجیبه

 • ناشناس

  فقط پارسن ژررررررررمن و منچستر سیتی عشقه

 • علی

  بارسلونا تنها تیم تاریخ که بیستر اسطوره هاشو خودش میسازه و پرورش میده تو آکادمیش و با اونا قهرمان میشه، مثل رئال و چلسی و یووه و پاریس و.. نیست که فقط اسطوره های بقیه تیمارو بخرن و قهرمان بشن سیتی هم تو تعداد جام ها چیزی از چلسی کم نداره منچستر و اینتر و آژاکس هم تیم های با اصالت و ستاره سازی هستند

  • mil.mp

   حتما حاج کریمم شما پرورش دادین یا بهترین دفاع جهان راموس رو

 • ناشناس

  عشق فقط رئال مادرید
  چلسی
  یوونتوس
  دورتموند
  استقلال تهران

  • علی یاقوتی

   تو هم با این ترکیب رنگ اسحالیت

 • مهدی

  عشق فقط رئال بهترین تیم دنیا

 • ماهان پاشایی

  تیم فقط یوونتوس و رونالدو و بعدی تیم من تیم رئال و
  بعدی منچسترسیتی این تیم ها از همه تیم ها خوبن

 • Reza M

  ممنون از مطالب خوبتون
  ولی به نظرم باید جای آ.ث میلان در رتبه دوم جدول باشه
  چون بالاترین جام لیگ قهرمانانه که بیشتر از بارسا و بایرن داره
  وگرنه که قهرمانی توی لیگ رو نمیشه خیلی ملاک قرار داد
  لیگ ایتالیا در زمان اوج میلان خیلی رقابت فشرده ای داشت و از لیگ اسپانیا و آلمان بالاتر بود

  • علی یاقوتی

   شما انسان بسیار با شعور و فهمی هستی عزیز احسنت به درک و عقلی که داری درود بر شما

 • ورزشکار

  سلام
  پدر سلطنت رئال مادرید روی فوتبال

 • ناشناس

  عشق فقط بارسلونا بهتیرن تیم تاریخ فوتبال
  بارسا بارسا بارسا بارسا

 • مهدیار پاریزی نژاد

  فقط بایرن مونیخ

 • نیمار

  پس پاریس انژرمن و من سیتی دو تیم بزرگ هستند ولی اسمی از شون نیمده
  اسپانیا رئال
  ایتالیا یوونتوس
  انگلیس منچستر سیتی
  المان بایرن
  فرانسه پاریس انژرمن

 • نیمار

  منچستر سیتی و پاریس انژرمن دوتا تیم پر افتخار اند ولی اینجا اسمی ازشون نیومده

  • tolou

   البته افتخارات این دو تیم خیلی زیاد نیست سی ال هم اصلا ندارند.

   • مهدی حرفه اینالو

    عشق فقط ریال مادرید

  • علی یاقوتی

   آره ولی نه تو واقعیت تو ps و xbox . پاریس و سیتی چه افتخاری دارن آخه شعر میگی اه اه

 • ناشناس

  من از بچگی طرفدار رئال مادرید و چلسی بودم

 • علی رضا بیک ‌محمدی

  فقط‌رونالدو
  یوونتوس
  دورتموند
  پرسپولیس
  رئال مادرید
  منچستریونایتد
  دم‌همه‌تون‌گرم

 • ابوالفضل

  من عاشق دورتموند و منچستر یونایتد و آث میلان هستم و بارسا هم کمی دوست دارم

 • رونالدو

  رعال‌ ویوونتوس بهترین هستند

  • علی

   بچه جان برو رئال رو درست بنویس بعد بگو رئال بهترینه فقط باشگاه بارسلونا با بازیکن مسی

 • بایرن مونیخی

  عشق عشق یعنی بایرن مونیخ هیچ تیم قفط بایرن مونیخ

 • محمد یوسف تورانی

  رئال بهترین پرهوادار ترین,محبوب ترین تیم تاریخ فوتبال جهان است و خواهد ماند … هالا مادرید

 • ناشناس

  فقط‌‌رئال‌مادرید‌وبارسلونا‌تو‌جهان‌حرف‌اول‌رو‌می‌زنند
  و‌جزء‌سه‌تا‌هستند

 • فرد ناشناس

  معلوم بود رعال اوله بارساییا برین بمیرین شما مسی رو دارن با کلی بازیکن ستاره ولی ما رونالدو رو نداریم شما تا سال بعد نابود میشین

 • جلیل سواری

  ارسنال وبس…..

  • ایمان دموری نژاد

   بارسا واقعا بهترین هست واگر در پاره ای از زمان تحت ظلم دولت مرکزی نبود شک نکن الان به جای ۹۵ جام ۱۵۰ جام داشت…بارسا عشق واقعی بود در دوران فوتبال حرفه ای همه را به آتش کشاند آخی چه روزگاری بود ژاوی به تنهایی اندازه رئال پاس میداد ورئال را ۲۰ سال نابود کردن

 • Ehsan

  سلام. من کلا و از صمیم قلب، چند باشگاه رو خیلی دوست دارم.

  منچستریونایتد … چلسی … آث میلان … آژاکس … بایرن مونیخ

 • King

  بهترین از نظر سبک بازی بارسا و تمام
  فقط بارسا

 • جانلوکا ویالی

  عشقم چلسی
  دارای قدیمی ترین ورزشگاه فوتبال حال حاضر دنیا در بین تیم های سطح اول جهان و سومین ورزشگاه در کل ادوار تاریخ
  باشگاهی که 23 ساله طرفدارشم
  سالی که جانلوکا ویالی سرمربی تیم بود
  از همون سالی که رئال مادرید رو در سوپر جام اروپا و اشتوتگارت رو فینال اروپایی شکست دادیم
  همون سالی که چلسی به خاطر 4 امتیاز کمتر از منچستر سوم لیگ شد و آرسنال دوم
  سالی که داوری بر علیه چلسی و بنفع منچستر بود
  علی هستم 33 ساله از همدان

 • سلطان رضا شاهانی

  حق با شماست اقا عرفان

 • .

  رئالللللللل

 • عرفان اهنگری

  به نضر من رئال مادرید اولین تیم دنیا است بعد منچستر سیتی 3 بارسلونا

  • آرش

   داداش این رتبه بندی طبق قهرمانی تیم ها هست منچستر سیتی حتی ١ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا نداره

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *